ساده ترین روش های مشکی و براق کردن لاستیک های خودرو

دسته‌بندی: وبلاگ
تاریخ: 4 تیر 1399
بازدید: 319
ساده ترین روش های مشکی و براق کردن لاستیک های خودرو

رینگ ها و لاستیک های خودرو نقش بسیار زیادی در زیبایی خودرو دارند. البته تنها انتخاب و خریدن یک رینگ زیبا ویا یک لاستیک پهن زیبا کافی نیست. اگر آن ها کثیف شوند دیگر تاثیر اولیه خود را ندارند ولی برعکس اگر آن ها تمییز و براق باشند، زیبایی خودرو شما تا چندین برابر افزایش می یابد. در این مقاله ما روش های نسبتا ساده ای به شما آموزش می دهیم که به کمک آن ها براق کردن رینگ ها و لاستیک های خودرو به یکی از ساده ترین کار ها تبدیل می شود.

ساده ترین راه :

بگذارید ساده ترین راه را همین اول به شما بگویم. ساده ترین روش خریدن واکس ها و اسپری های براق کننده لاستیک است. از نظر تاثیر گذاری و ماندگاری نیز از اسپری ها و واکس ها بخوبی عمل می کنند ولی مسئله اصلی هزینه آن ها است. اگر شما بخواهید بطور مدام از این واکس ها و اسپری ها استفاده کنید، هزینه ی زیادی برای شما خواهد داشت که همه افراد نمی توانند این هزینه ها را پرداخت کنند. به همین دلیل بگذارید روش های کم هزینه تر و نسبتا ساده ای را به شما معرفی کنم و تاثیر نسبتا مشابه ای خواهند داشت.

برای شروع ابتدا با هم روش هایی را بررسی می کنیم که به کمک آن ها می توانید تایر های خودرو تان را براق کنید. در اکثر این روش ها، از ابزار و موادی استفاده می شود دست ساز هستند و تهییه آن ها بسیار ساده است.

نوشابه مشکی :

استفاده از نوشابه مشکی برای براق کردن لاستیک های خودرو

یکی از کم هزینه ترین راه های براق کردن لاستیک های خودرو تان استفاده از نوشابه مشکی است. برای این کار مراحل زیر را طی کنید.

  • مقدار کمی پودر لباسشویی را با نوشابه مشکی مخلوط کنید. سپس آن را درون یک بطری اسپری بریزید و آن را بخوبی روی لاستیک اسپری کنید.
  • سپس یک حوله یا پارچه بردارید و لاستیک را با آن تمییز کنید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید مراقب باشید که این ترکیب روی بدنه خودروی شما نریزد چون موجب از بین رفتن رنگ خودرو می شود. البته می توانید از نوشابه به تنهایی برای براق کردن تایر ها استفاده کنید.

روغن بچه :

یکی از ساده ترین روش های براق و تمیز کردن لاستیک های خودرو، استفاده از روغن بچه است. روش استفاده بصورت زیر است:

  • یک بطری اسپری بردارید. نصف فنجان آب، 2 یا 3 قطره مایع ظرفشویی و یک فنجان روغن بچه را با هم مخلوط کنید و درون بطری بریزید. سپس در بطری را ببندید و آن را بخوبی تکان دهید تا مخلوط شوند.
  • مقداری از این مخلوط را روی لاستیک اسپری کنید. همینطور یک حوله یا پارچه تمیز بردارید و مقداری از این مخلوط را روی آن نیز اسپری کنید.
  • سپس با استفاده از حوله یا پارچه لاستیک را پاک کنید تا تاثیر فوق العاده آن را ببینید.

با توجه به گران بودن واکس ها و اسپری های براق کننده این روش با قیمت خیلی کمتر، تقریبا همان تاثیرگذاری خواهد داشت.

روغن لیمو :

استفاده از روغن لیمو یکی از راه های موثر برای براق کردن لاستیک خودرو

روش دیگری که برای براق کردن لاستیک های خودرو تان می توانید از آن استفاده کنید، مخلوط روغن لیمو است. نکته ی مهمی که می خواهم به شما بگویم این است که روغن لیمو یک براق کننده بسیار قوی است و نسبت به سایر روش ها تاثیر بیشتری دارد. روش تهییه مخلوط و استفاده از آن بصورت زیر است :

  • یک سطل بردارید، به اندازه نصف فنجان مایع ظرف شویی در آن بریزید. سپس آن را با آب پر کنید. سپس حدود یک فنجان پودر لباسشویی ویا بوراکس بریزید سپس آن را هم بزنید.
  • سپس به اندازه ی یک چهارم فنجان روغن لیمو بریزید و سپس مخلوط را بخوبی هم بزنید. با استفاده از یک فرچه، مخلوط را روی لاستیک ها بکشید.
  • در نهایت یک حوله یا پارچه بردارید. آن را داخل مخلوط کنید و آب آن را بگیرید. سپس لاستیک را بوسیله آن تمیز کنید.
الکل و روغن کرچک :

یکی دیگر از راه های ساخت واکس های براق کننده طبیعی استفاده از ترکیب الکل و روغن کرچک است. از الکل به تنهایی نیز می توانید برای براق کردن لاستیک های خودرو تان استفاده کنید ولی ترکیب آن با روغن کرچک و همینطور صابون تاثیر بسیار زیادی دارد. برای درست کردن این مخلوط و استفاده از آن مراحل زیر را طی کنید:

  • در ابتدا مقداری مایع ظرفشویی یا صابون را با یک سطل آب گرم مخلوط کنید آن را بخوبی هم بزنید. سپس از به کمک یک پارچه یا ابر آن را روی لاستیک های خودرو تان بکشید.
  • سپس یک حوله یا پارچه تمیز بردارید و روی آن مقداری الکل بریزید و لاستیک را با آن تمیز کنید. در انتها نوبت به روغن کرچک می رسد. یک حوله یا پارچه دیگر بردارید و با آن روغن کرچک را روی لاستیک بکشید.
یک تجربه ی شخصی :

استفاده از آب و کف یکی از راه های کم هزینه برای مشکی کردن لاستیک های خودرو

در اینجا می خواهم ساده ترین روش ممکن برای براق کردن لاستیک های خودرو را به شما معرفی کنم، که عملا هزینه ای برای شما نخواهد داشت. به وسیله ی مایع ظرفشویی یک سطل کف درست کنید. سپس بوسیله یک ابر یا حوله بخوبی تایر ها را کفی کنید. دیگر نیازی نیست کاری کنید و بگذارید که کف ها خودشان خشک شوند تا لاستیک ها براق شوند. طبیعتا این روش تاثیر گذاری روش های قبلی که به شما معرفی کردیم را ندارد ولی بی تاثیر نیز نیست. البته بهتر است این روش را زمانی استفاده کنید که لاستیک ها تمیز هستند.

کلام آخر :

برای تمیز کردن رینگ های خودرو بهترین ترکیب همان کف و آب است. البته راه های دیگری مثل استفاده از پاک کننده های چندمنظوره سطوح، گاز پاک کن ها ویا استفاده از پاک کننده های شیر آلات نیز وجود دارد. از این روش ها نیز می توانید بسته به جنس رینگ ها و زمانی که مطمئن هستید آسیبی به رینگ ها نمی رسد، از آنها استفاده کنید. آخرین نکته ای که باید به شما بگویم این است که روش هایی که باهم در این مقاله بررسی کردیم تاثیری زیادی در نگهداری لاستیک ها و افزایش طول عمر لاستیک ها ندارند، به همین دلیل بهتر است هر چند وقت یکبار از واکس های لاستیک نیز استفاده کنید. اگر شما نیز تجربه ای در این زمینه دارید ویا از روش دیگری استفاده می کنید در قسمت دیدگاه ها، با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تمامی حقوق برای آلفا 110 محفوظ می باشد.